Základní informace o škole

Nádherná budova, připomínající zámeček, byla postavena již v roce 1900 - 1901 podle plánů známého pardubického architekta Bóži Dvořáka. Vila byla prodána v roce 1916 monoprimáři pardubické nemocnice MUDr. Messanymu, kterému jsme v lednu 2018 vyvěsili na budově školy pamětní desku. Později zde vznikla jedna z prvních opatroven, pak školek v Pardubicích. Po čase byla péče rozšířena i o dvě jeslová oddělení, která zanikla asi před 18ti lety. Před 40ti lety byla vila rozšířena dostavbou. V současné době je v tzv. Messanyho vile naše Mateřská škola Koníček o třech třídách.

Mateřská škola Koníček Pardubice

Třídy mateřské školy

Třída Zvířátková

Třída zvířátková

25 dětí ve věku 2,5 - 3,5 roku

Třída Pohádková

Třída pohádková

25 dětí ve věku 3,5 - 5 let

Třída Písmenková

Třída písmenková

25 dětí ve věku 5 - 7 let

Materiální zázemí

Současné materiální zázemí se během několika posledních let dramaticky změnilo.

Ze stavebních úprav byly nejmarkantnější: generální rekonstrukce kotelny, odvlhčení celé budovy, nová fasáda části budovy, oprava plotu oddělujícího školu od veřejné komunikace a především generální rekonstrukce rozvodů vody, odpadů, umýváren, WC a kuchyně.

Velké změny nastaly ve zhodnocení interiéru: je dbáno na výraznou odlišnost tříd a využití architektonických zvláštností kouzelné staré budovy jako např. výtvarné pojednání věžičky sousedící se šatnou druhé třídy. Ve škole byla zřízena stálá tělocvična, v suterénu budovy funguje keramická dílna, máme vlastní loutkovou scénu. V podkrovní části budovy jsme otevřeli výtvarnou galerii „Zelená brána“ s pracemi našich dětí, kde ústředním tématem jsou Pardubice.

 

Zelená brána
Výtvarné práce
Výtvarné práce
Výtvarné práce
Výtvarné práce

Nejstarší děti pracují též v samostatné "experimentální" dílně. Tvář školní zahrady se neustále proměňuje a dotváří. Jako celek působí kompaktně. Charakter jednotlivých průlezek je propojen s integrovanými bloky školního vzdělávacího programu, které se týkají Pardubic.

Po celkové rekonstrukci bazénu, který je v zimních měsících překryt speciální plachtou, bylo zbudováno jeho oplocení. Zajímavým zpestřením pobytu venku je i nová tzv. Velká pardubická - 5 dřevěných houpadel ve tvaru koní. Na zahradě jsou tři udržované zahradní domky, které slouží pro úklid hraček po jednotlivých třídách. V používání je nejen venkovní WC, ale i celé zázemí pro dodržení pitného režimu na školní zahradě. Po dostavbě protipovodňové hráze byla tato stavba esteticky začleněna do komplexu školy výtvarným zpodobením koní - emblému naší školy.

Skvělým počinem je investiční nákup lanové pyramidy o výšce 3,5 m a výstavba hřiště pro míčové hry s kvalitní a bezpečnou dopadovou plochou. Poslední velkou stavbou je nový ovál pro bezpečnou jízdu na koloběžkách a odrážedlech.

Chcete více infomací o naší škole? Kontaktujte nás!